Натпревар со традиција (24.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската Супер лига се сретнуваат екипите на Алборг и Виборг.

Алборг е на 11-то место со вкупно 14 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 5 реми и 5 порази.

Виборг е на 3-то место со 22 бода и учинок од 6 победи, 4 реми и 3 порази.

Овие две екипи досега во последните осум меѓусебни натпревари играат со погодоци, поточно гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат оваа традиција.

Наш предлог:

ГГ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*