Натпревар со традиција (23.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Волендам и Херенвен.

Волендам е на 18-то место со вкупно 6 бода и учинок од 1 победа, 3 реми и 6 порази.

Херенвен е на 8-та позиција и досега имаат освоено 14 бода преку 3 победи, 5 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели секогаш играат ефикасно, односно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.83 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*