Тикет на денот (петок, 21.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој петок е само вовед во пребогатиот викенд кој ни следува. Ние за вас издвоивме супер дабл за кој сметаме дека има големи шанси за пролаз.

Мајнц – Келн – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Фудбалерите на Келн имаа пауза само два дена. Откако е започната сезоната, Јарците играа во интервалот недела-четврток, но сега можат малку да се одморат, а тоа е благодарение на елиминација од ДФБ купот. Натпреварот во Мајнц се игра како прв во ова коло, а Келн го чека патување во Чешка каде што ќе направи обид за да го победи Словачко и да останат во трка за едно од првите две место во групата на кофенрециската лига. Мајнц имаше натпревар во германскиот куп, па убедливо славеа со резултат од 3-0. Пред триумфот во Либек, Мајнц победи на гостувањето во Бремен и се сместија на средината на табелата. Ние овде очекуваме ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Одензе – Лингби – Т12+ @ 1.98 во Bet365

Ова е натпревар од 14-то коло на данската Супер лига. Гостите се последнопласиран тим на табелата и ќе им требаат многу подобри изданија за да опстанат во елитата. Лингби е без победа во првите 13 кола и изгубија осум пати, а само пет пати изборија реми. Исто така и Одензе лошо ја отвори сезоната, но покасно ја подобрија формата и сега се на 9-то место со 16 бода. Одензе е без пораз на последните пет натпревари во лигата, а немат победено на претходните три. Некако овде најреално е да типуваме Т12+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*