Натпревар со традиција (20.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Варегем и Андерлехт.

Варегем е на 18-то место со вкупно 8 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 2 реми и 8 порази.

Андерлехт досега има освоено 16 бода, а нивниот учинок е 5 победи, 1 реми и 6 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе играат доста ефикасно. Имено, на последните седум меѓусебни дуели секогаш се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе продолжат со исто темпо.

Наш предлог:

3+ @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*