Натпревар со традиција (19.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамктие на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Сосиедад и Мајорка

Реал Сосиедад е на 5-то место со вкупно 19 бода и учинок од 6 победи, 1 реми и 2 порази.

Мајорка е на 13-та позиција и досега имаат освоено 9 бода преку 2 победи, 3 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*