Натпревар со традиција (18.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екиптие на Кристал Палас и Вулвс.

Кристал Палас е на 13-то место со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 3 порази.

Вулвс е на 17-та позиција со вкупно 9 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи меѓусебе играат доста неефикасно, поточно на последните девет дуели никогаш не се постигнати повеќе од два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*