Натпревар со традиција (17.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Сампдорија и Рома.

Сампдорија е на 20-то место со вкупно 3 бода и учинок од 0 победи, 3 реми и 6 порази.

Рома е на 6-то место и досега имаат освоено 19 бода преку 6 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи играат доста неефикасно во последните четири меѓусебни дуели, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.94 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*