Натпревар со традиција (14.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле Про лига се сретнуваат екипите на Вестерло и Сеаринг.

Вестерло е на 7-та позиција со вкупно 18 бода и учинок од 6 победи, 0 реми и 5 порази.

Сеаринг е на 14-то место и досега имаат освоено 10 бода преку 3 победи, 1 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат со голови, поточно погодок се постигнува на двете страни, па веруваме дека и денес можат да продолжат со исто темпо.

Наш предлог:

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*