Натпревар со традиција (13.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:10 во рамките на колумбиската Примера – Клаузура се сретнуваат екпите на Толима и Петролера.

Толима е на 16-то место со вкупно 16 бода и учинок од 3 победи, 7 реми и 6 порази.

Петролера е на 15-та позција и има исто 16 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи имаат еден заеднички податок во последните три меѓусебни дуели, а тоа е дека екипата на Толима постигнува по најмалку два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

Т12+ @ 1.85 вo 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*