Натпревар со традиција (12.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на индиската ИСЛ лига се сретнуваат екипите на Ист Бенгал и Гоа.

Ист Бенгал во првото коло запиша пораз со резултат од 1-3 и во моментов го има последното место на табелата.

Гоа започнува од втората рунда бидејќи во првата беа слободно и немаа можност за освојување на бодови.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе воопшто не се штедат на голови, односно на последните четири дуели се постигнуваат најмалку по два гола, поточно на двете страни по еден погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.61 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*