Натпревар со традиција (11.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на  англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Милтон и Бристол Роверс.

Милтон е на 22-то место со вкупно 10 бода и  учинок од 3 победи, 1 реми и 7 порази.

Бристол Роверс е  на 19-та позиција и имаат освоено 12 бода преку 3 победи, 3 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересен податок, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*