Натпревар со традиција (10.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската втора лига се сретнуваат екипите на Еибар и Мирандес.

Еибар е на 8-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 2 порази.

Мирандес е на 21-то место и досега имаат освоено 6 бода преку 1 победа, 3 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат секогаш реми, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

Х @ 4.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*