Тикет на денот (недела, 09.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Редовните кола се играат ширум Европа и тоа со набиено темпо поради СП кое треба да започне за околу еден месец. Натпревари има многу, а ова е нашиот избор кој што ви го претставуваме за тикет на денот.

Кремонезе – Наполи – 2/2 @ 2.10 во Mozzart

Како што стојат работите, Кремонезе најверојатно ќе се вратат во Серија Б. Засега тие немаат се уште победа, поточно во 8 изиграни натпревари успеаа да земат само три бода што е навистина премалку за да бидат во конкуренција за опстанок. За Наполи нема што многу да се зборува. Оваа година блескаат како во домашното првенство, така и во Европа. Во Серија А немаат се уште пораз и се лидери на табелата, додека 100% позитивен учинок имаат и во Лигата на шампиони. На овој натпревар не би требало да се соочат со проблеми и предлагаме да изиграте 2/2 со одлична квота во вредност од 2.10 во Mozzart.

Леванте – Сантандер – 1/1 @ 2.60 во Bet365

Тимот на Леванте е со големи амбиции за оваа сезона да се вратат во најелитното фудбалско натпреварување во Шпанија, Ла Лига. Засега се наоѓаат на средината на табелата, а зад себе имаат три врзани неуспешни резултати, поточно два порази и едно реми. Сантандер е дел од црвената зона, а како што стојат моментално работите, најверојатно тие ќе се борат за опстанок се до последното коло. Овде Леванте е во улога на фаворит, па затоа ние одлучивме да типуваме 1/1 со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*