Натпревар со традиција (09.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Барселона и Селта Виго.

Барса досега има освоено 19 бода, а нивниот учинок е 6 победи, 1 реми и 0 порази.

Селта Виго е на средината на табелата со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека традицијата ќе ја продолжат и денес.

Наш предлог:

3+ @ 1.54 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*