Натпревар со традиција (08.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Хетафе и Реал Мадрид.

Хетафе е на 14-то место со вкупно 7 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 1 реми и 4 порази.

Реал Мадрид досега има освоено 19 бода, а нивниот учинок е 6 победи, 1 реми и 0 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе гол постигнува само едниот тим, поточно на последните девет дуели играат НГ, па ако и денес продолжат со исто темпо ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

НГ @ 1.82 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*