Натпревар со традиција (07.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на австриската втора лига се сретнуваат екипите на Дорнбирн и БВ Линц.

Дорнбирн е на 9-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 4 порази.

БВ Линц е на 10-та позиција и досега имаат освоено вкупно 13 бода преку 4 победи, 1 реми и 5 порази.

Овие две екипи досега играат многу ефикасно, поточно на сите меѓусебни дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе продолжат со исто темпо.

Наш предлог:

3+ @ 1.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*