Натпревар со традиција (06.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на Премиер лигата на Саудиска Арабија се сретнуваат екипите на Ал Етифак и Ал Хилал.

Ал Етифак е на 10-то место со вкупно 5 бода и учинок од 1 победа, 2 реми и 2 порази.

Ал Хилал е на 2-то место и досега имаат освоено 12 бода преку 4 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, секогаш е победник тимот на Ал Хилал, поточно така било на последните пет меѓусебни натпревари, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

2 @ 1.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*