Натпревар со традиција (05.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Ротерам и Милвол.

Ротерам е на 14-то место со вкупно 14 бода и учинок од 3 победи, 5 реми и 2 порази.

Милвол е на 17-та позиција и досега имаат освоено 13 бода преку 4 победи, 1 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе продолжат со исто темпо.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*