Натпревар со традиција (03.10.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската Беста Деилд Карла се сретнуват екипите на Бреидаблик и Стјарнан.

Бреидаблик е на лидерската позиција со 51 бод и учинок од 16 победи, 3 реми и 3 порази.

Стјарнан досега има освоено 31 бод преку 8 победи, 7 реми и 7 порази.

Овие две екипи досега во последните шест меѓусебни дуели играат доста ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

4+ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*