Натпревар со традиција (30.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Ватерфорд и Коб Рамблерс.

Ватерфорд е на 3-то место со вкупно 52 бода и учинок од 16 победи, 4 реми и 8 порази.

Коб Рамблерс е на 9-та позиција и досега имаат освоено 14 бода преку 3 победи, 5 рми и 21 пораз.

Овие две екипи во последните пет натпревар играат доста отворено и ефикасно, поточно на тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

4+ @ 2.06 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*