Натпревар со традиција (29.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската прва дивизија се сретнуваат екипите на Хобро и Амагер.

Хобро е на 11-то место со вкупно 6 бода и учинок од 1 победа, 3 реми и 6 порази.

Амагер е на 8-та позиција со вкупно 11 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 2 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите три меѓусебни дуели играат доста мирно и неефикасно, поточно на сите тие натпревари не се постигнати повеќе од два погодоци по натпревар, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*