Натпревар со традиција (27.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Гримсби и Карлисл.

Гримсби е на 10-то место со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 3 реми и 2 порази.

Карлисл е на 12-то место со 14 бода и учинок од 3 победи, 5 реми и 1 пораз.

Овие две екипи досега играат доста неефикасно, поточно на последните седум дули никогаш не се постигнати повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*