Натпревар со традиција (26.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на ирската Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Шамрок и УЦД Даблин.

Шамрок е на лидерската позиција со вкупно 60 бода и учинок од 18 победи, 6 реми и 5 порази.

УЦД Даблин е на 9-та позиција со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 7 реми и 18 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*