Тикет на денот (недела, 25.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И оваа недела нема да останеме без тикет на денот. И покрај тоа што понудата не е како претходните викенди, ние се потрудивме да анализираме два натпревари и да ви ги претставиме како супер дабл предлог за денес.

Еибар – Сантандер – 1/1 @ 2.40 во Mozzart

Eибар оваа сезона има една и единствена цел, а тоа е да обезбеди пласман во шпанската елита за наредната сезона. Од почетокот на сезоната може да заклучиме дека добро се снаоѓаат и досега имаат освоено 10 бода. Сантандер од друга страна не се снајде баш најдобро, а во изминатите шест дуели запишаа само една победа и едно реми, додека сите останати натпревари им се порази. Овде веруваме дека домаќините ќе немаат големи проблеми и типуваме 1/1 со квота 2.40 во Mozzart.

Крициума – Шапекоенсе – 1 @ 2.05 во Bet365

Овде имаме дуел каде што бодовите им се потребни на двете екипи. Домаќините се борат за пласман на горните позиции, додека гостите ги бараат бодовите за да обезбедат навремен опстанок. Во бразилската Серија Б не останаа уште многу натпревари, па затоа треба да се искористи секој момент. Крициума влезе во некоја реми серија, односно на последните пет дуели запишаа четири реми и една победа, додека Шапекоенсе зеде шест бода од трите последни дуели. Домаќините делуваат дека се во поповолна ситуација, па очекуваме да го искористат тоа. Наш предлог е 1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*