Натпревар со традиција (25.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Бреј и Вотерфорд.

Бреј се наоѓа на 7-та позиција со вкупно 27 бода и учинок од 6 победи, 9 реми и 13 порази.

Вотерфорд е на третото место и досега имаат освоено 49 бода преку 15 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, секогаш е победник екипата на Вотерфорд, поточно тоа било така на последните шест натпревари, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог:

2 @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*