Натпревар со традиција (24.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на аргентинската Лига Прфесионал се сретнуваат екипите на Ривер Плејт и Талерс Кордоба.

Ривер Плејт е на 6-то место со вкупно 32 бода и учинок од 9 победи, 5 реми и 6 порази.

Талерс Кордоба досега има освоено 22 бода преку 5 победи, 7 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири натпревари по традиција играат неефикасно, поточно на тие дуели не се постигнати поовеќе од два гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*