Натпревар со традицијата (23.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на француската Национал лига се сретнуваат екипите на Бастиа Борго и Ле Ман.

Бастиа Борго е на 16-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 4 порази.

Ле Ман е на 12-та позиција и досега имаат освоено вкупно 7 бода преку 2 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари не се постигнати повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.77 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*