Натпревар со традиција (22.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на ирската Премиер дивизија се сретнуваат екипите на Шелбурн и Шамрок.

Шелбурн е на 7-та позиција со вкупно 33 бода и учинок од 9 победи, 6 реми и 13 порази.

Шамрок е на 1-то место со вкупно 59 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 5 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните три дуели имаат интересен податок, а тоа е дека секогаш на тие дуели победник е тимот на Шамрок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

2 @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*