Натпревар со традиција (21.09.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на германската Оберлига Реинланд се сретнуваат екипите на Примасенс и Кајзерслаутерн II.

Примасенс е на 1-то место со вкупно 18 бода и учинок од 6 победи, 0 реми и 1 пораз.

Кајзерслаутерн II е на 2-та позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција во меѓусебните дуели, а тоа е дека погодок постигнува само едниот тим, па ако продолжат и денес со исто темпо ќе наплатиме одлична квота.

Нaш предлог

НГ @ 2.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*