Традицијата „вели“ натпревар без многу погодоци!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екиптие на Виган и ВБА.

Виган е на 20-то место со вкупно 6 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 3 реми и 1 пораз.

ВБА е на 15-то место и досега имаат 7 бода, а нивниот учинок е 1 победа, 4 реми и 1 пораз.

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе не играат воопшто ефикасно. Имено, на последните пет натпревари никогаш не се постигнати повеќе од два погодоци, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.83 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*