Тикет на денот (недела, 28.08.2022)

Тикет на денот

Сите лиги веќе започнаа и со тоа и понудата е се поатрактивна. Натпревари имаме многу, а од минатите кола забележавме дека изненадувањата се се повеќе присутни. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вердер – Ајнтрахт Франкфурт – ГГ3+ @ 1.85 во Mozzart

Што се случи со Вердер во минатото коло никој не може да објасни. Имено, овој тим имаше негатива од 2-0 до 89-та минута, а само во 6 минути постигна три гола и ги зеде трите бода на тој натпревар. Можеби и немаше да биде толку чудно, ако на тој натпревар противник не им беше Борусија Дортмунд. Сепак, тоа е фудбалот и затоа е толку атрактивен. Ајнтрахт од друга страна делува дека тешко ќе стигне до ланскиот успех. Во првите три кола се уште немаат победа, а тешко дека ќе успеат да земат три бода и денес. На овој натпревар головите не би требало да изостанат, па затоа решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.81 во Mozzart.

Еспањол – Реал Мадрид – 2/2 @ 2.20 во Bet365

Еспањол се уште нема победа во новата сезоната. Тие изиграа две кола и успеаа да земат само еден бод бидејќи во првото коло ремизираа против Селта, но потоа за жал беа поразени од Рајо Валкано. Реал Мадрид од друга страна и оваа година има амбиции за титула, а мора да признаеме дека одлично започнаа и зедоа максимални шест бода во првите две кола. Овде веруваме дека Кралевите нема да се соочат со проблеми и сметаме дека ќе победат уште во првото полувреме. Наш предлог е 2/2 со квота 2.20 во Bet365.