Тикет на денот (понеделник, 15.08.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Иако е понеделник, понудата за обложување е сосема добра. Ние се потрудивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Хетафе – Атлетико Мадрид – 2 @ 2.15 во Mozzart

Атлетико минатата сезона многу рано ја предаде круната на градскиот ривал Реал, а сега се надеваат дека повторно може да ја земат. Нема да биде лесно со оглед на тоа што се појача и Барселона која во минтата сезона беше надвор од случувањаата. Хетафе имаше доста тешка сезона и со доаѓањето на Кике Санчез се си дојде на свое место. Двете екипи имаат добри односи, а искрено овде очекуваме Атлетико Мадрид да ги земе првите три бода во новата сезона. Типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Хакен – Мјалби – 1Х&4+ @ 2.80 во Bet365

Мјалби овде последен пат во првенството изгуби пред девет години, но еден период беа и дел од втората лига, па може да констатираме дека се непоразени на последните три гостувања во Готенбург. Хакен на последните два натпревари постигна девет гола, а повторно не го освои максималниот број на бодови. Против Елфсборг на гости изиграа 4-4, а потоа на домашен терен со 5-0 го декласираа Хелсингборг. И Мјалби е во добра форма, односно се без пораз на претходните четири дуели, а на гости на последните три натпревари зедоа седум бода. Фаворит е домаќинот, а ние очекуваме и ефикасен натпревар со голови. Типуваме 1X&4+ со квота 2.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*