Тикет на денот (сабота, 13.08.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И оваа сабота имаме одлична понуда, па искрено и немавме големи проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Шалке – Менхенгладбах – 2 @ 2.25 во Mozzart

Шалке повторно ни се врати во Бундеслигата, но искрено во првото коло не се покажаа како доволно спремни за новата сезона. Имено, тие запишаа пораз од Келн со резултат од 1-3, а сега повторно се пред тежок испит бидејќи го пречекуваат тимот на Борусија Менхенгладбах. Гостите од друга страна започнаа со победа и нивната цел е јасна за оваа сезона, а тоа е да се обезбеди пласман во Европа. Менхенгладбах е поквалитетен тим и веруваме дека без поголеми проблеми ќе победи на овој натпревар. Типуваме 2 со квота 2.25 во Mozzart.

Го Ахед – ПСВ – 2/2 @ 2.15 во Bet365

Го Ахед минатата сезона ја заврши со катастрофални резултати и за малку успеа да го обезбеди опстанокот во холандската елитна фудбалска лига. Тие имаа доволно пауза за да ги воочат и елиминираат проблемите, но резултатот од првото коло во новата сезона не го докажа тоа со оглед што повторно беа поразени. ПСВ од друга страна повторно ќе цели кон лидерската позиција бидејќи лани за само три бода не успеа да ја земе титулата, па сега повторно како најголем предизвик ќе им биде тоа. Екипата од Ејндховен е апсолутен фаворит, па очекуваме да доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 2/2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*