Тикет на денот (четврток, 11.08.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Голем број натпревари имаме на понудата денес благодарение на квалификациите за Лига Европа и конференциската Лига. Бидејќи се во прашање реванш дуели треба да бидеме внимателни. Ова е нашиот предлог за денес.

Слован – Олимпијакос – 2 @ 2.10 во Mozzart

Сигурно е дека резултатот од првиот натпревар сруши голем број тикети. Олимпијакос не успеа да го победи Слован на домашен терен и сега не носи никаква предност. Голот кој го постигнаа Словаците во Атина не значи многу бидејќи им е неопходен триумф за да стигнат во завршната рунда од квалификациите на Лига Европа. Олимпијакос го прескокна првото коло, а веќе во вториот круг се сретнаа со Хаифа. Ние на овој натпревар сметаме дека Олимпијакос ќе направи се за да победи, па типуваме 2 со квота 2.10 во Mozzart.

Панатенаикос – Славија Прага – Х2&2+ @ 2.05 во Bet365

Вториот грчки великан е во уште потешка ситуација. Зелените се натпреваруваат во квалификациите за конференциската лига, но немаа многу среќа со жребот и за противник го добија тимот на Славија. Тие се екипа која играше одлично во Европа во претходните сезони, а после неколку титула минатата сезона останаа без пехар во Чешка. Нив пласманот во конференциската лига им е само утеха, но мора да продолжат со континуитетот во Европа и да го подобрат својот коефициент. Во првиот натпревар Славија Прага победи со 2-0, а овој пат очекуваме да не бидат поразени и да се постигнат најмалку два погодоци. Типуваме Х2&2+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*