Тикет на денот (понеделник, 08.08.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

После возбудливиот викенд и пред продолжението на европските квалификации, сместен е овој понеделник со сосема солидна понуда. Ние издвоивме супер дабл и ви го претставуваме во форма на тикет на денот.

Горица – Копер – 2 @ 1.95 во Mozzart

Вицешампионот на Словенија не може да биде задоволен со почетокот на новата сезона. Тој старт некако се надоврза на лошиот завршеток од претходно кога скоро освоената титула ја предадоа на Марибор. Горица е повратник во елитата и започна фантастично. Тие го победија Браво на домашен терен, но потоа врзаа два порази против шампионот Марибор на гости и Радомиље на домашен терен. Овде ние типуваме победа за гостите со коефициент 1.95  во Mozzart.

Јавор – Младост ГАТ – 1X&0-2 @ 2.15 во Bet365

Овие две екипи беа дел од првата лига во Србија и заедно се пласираа во елитата. На почетокот на сезоната многу подобро се снајде Јавор, а тоа не е чудно со оглед на фактот дека Младост ГАТ е дбитнат во Супер лигата. Гостите започнаа со победа во Сурдулица, но во наредните три кола освоија само еден бод на гостински терен кај Вождовац. Од друга страна екипата на Јавор во првото коло беше убедливо поразена на домашен терен, но потоа во наредните три собраа седум бода. Ние овде предлагаме 1Х&0-2 @ 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*