Тикет на денот (недела, 31.07.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес веќе денот наликува на недела во однос на понудата. Имаме за избор голем број натпревари, а ние се одлучивме да ви претставиме супер дабл за кој сметаме дека има големи шанси за пролаз.  Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Еупен – Клуб Бриж – 2/2 @ 2.10 во Mozzart

Домаќините во овој натпревар влегуваат со лошо расположение откако во првиот натпревар од новата сезона запишаа пораз од тимот на Шарлерои со висок резултат од 3-1. Сепак тие и за оваа година немаат некои големи амбиции, па за нив позиционирање до 8-та позиција на табелата би било голем успех. Клуб Бриж зеде тешки три бода во првото коло. Иако до последните минути од натпреварот резултатот беше изедначен, Олсен успеа да постигне погодок во 92-та минута и на тој начин да го запишат првиот триумф. Ние овде очекуваме дека ќе го надиграат тимот на Еупен, па предлагаме да изиграте 2/2 со квота 2.10 во Mozzart.

Сарпсборг – Лилестром – 4+ @ 2.50 во Bet365

Сарпсборг дефинитивно влегоа во криза, а доказ за тоа ни се резултатите од последните три дуели каде што овој тим запиша исто толку и порази, но добра работа е тоа што се уште не се во црвената зона. Лилестром важи за еден од посериозните кандидати за титула во Норвешка, но конкуренцијата е огромна, па се поставува прашањето колку ќе успеат во тоа. И двете екипи немаат проблем со ефикасноста, па головите на овој натпревар не би требало да изостанат. Ние овде типуваме 4+ со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*