Тикет на денот (четврток, 28.07.2022)

Тикет на денот

Денес фудбал се игра во цела Европа. На програмата се реванш натпреварите од второто коло на квалификациите за конференциската лига, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПАОК – Левски Софија – 1&3+ @ 2.35 во Mozzart

Резултатите од првиот натпревар во Софија ги изненади сите љубители на фудбалот. Бугарскиот претставник го совлада ПАОК со 2-0 и стекна солидна предност пред реваншот во Солун. Интересно е дека Левски двата гола ги постигна во првите 20 минути, а беа опасни и во преостанатиот дел од натпреварот. Екипата од Солун се соочува со елиминација веќе на стартот од европскиот пат и тоа би било голем удар за нив. Сепак, ПАОК на домашен терен знае да направи големи изненадувања, па и денес очекуваме нешто слично. Наш предлог е 1&3+ со квота 2.35 во Mozzart.

Шкендија – Валмеира – 1 @ 2.10 во Bet365

Екипата од Тетово веќе во првите 90 минути изиграни во Летонија покажа дека се подобри и славеа со резултат 2-1. Тоа беше доста отворен натпревар и двата тима играат на гол повеќе, а македонскиот претставник успешно ги реализираше своите шанси. Шкендија во првото коло го елиминираше тимот на Арарат, а сега се на пат истото да им го направат и на Валмеира. Што се однесува до гостите, тие до тука стигнаа преку второто место во Летонија, а главен противник им е тимот на РФС, акутлениот првак во оваа земја. Овде веруваме во победа на домаќините и предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.