Тикет на денот (вторник, 05.07.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер започнуваат натпреварите од првото коло на квалификациите за ЛШ. На терен ќе видиме и посериозни фудбалски екипи од земји како Полска, Шведска, Романија итн. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лех – Карабаг – 1 @ 2.10 во Mozzart

После големата борба со екипата на Раков, Лех успеа да ја освои титулата во Полска. Сега тимот од Познан сака да направи чекор и во Европа, но немаа среќа на жребот бидејќи во првото коло од квалификациите ќе мора да играат со Карабаг. Карабаг минатата сезона играше одлично во Европа и успеа да стигне до 1/16 финалето од конференциската лига. Лех очекуваме да го искористи домашниот терен на овој натпревар, па затоа типуваме 1 со квота 2.10 во Mozzart.

Малме – Викингур – 1/1&2+ @ 1.95 во Bet365

Првакот на Шведска беше успешен на меѓународната сезона минатата сезона и завршија пред АИК и тоа благодарение на подобрата гол разлика. Малме во минатата сезона успеа да избори групна фаза во ЛШ, но беа во тешка група со Јувентус, Челзи и Зенит. Моментално Малме не блеска на домашното поле, а во петокот успеаа да изгубат од Сандсвал. Викингур имаше сличен пат до шампионскиот пехар на Исланд, а сега заостануваат зад Бреидаблик и тешко дека ќе ја одбранат титулата. Ние овде предлагаме 1/1&2+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*