Ако и денес изиграат ефикасно ќе го дуплираме влогот!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Супертетан лига се сретнуваат екипите на Ландскрона и Еребро.

Ландскрона e на 11-то место со вкупно 11 бода и учинок од 2 победи, 5 реми и 3 порази.

Еребро е на 8-та позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 1 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста ефикасно, поточно на нивните натпревари секогаш се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

3+ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*