По традиција и денес треба да се постигнат најмалку три погодоци!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Вексфорд и Лонгфорд.

Вексфорд е на 6-то место со вкупно 20 бода и учинок од 5 победи, 5 реми и 8 порази.

Лонгфорд е на 4-та позиција со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 6 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*