Неефикасноста денес се плаќа со квота 2.60!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската Баста Деилд Карла лига се сретнуваат екипите на Бреидаблик и КР Рејкјавик.

Бреидаблик е на 1-то место со вкупно 27 бода и учинок од 9 победи, 0 реми и 1 пораз.

Рејкјавик е на 6-та позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 4 реми и 2 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста мирно и неефикасно, поточно на тие натпревари секогаш се постигнуваат најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.60 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*