Тикет на денот (петок, 10.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во текот на третото коло од  Лигата на нации посебно интересно ќе биде во Дивизија А каде што имаме доста квалтиетни селекции.  И денес издвоивме два натпревар и решивме да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Данска – Хрватска – 1&2+ @ 2.65 во Mozzart

Данците се во феноменална форма и тоа е продолжение на одличните игри од ЕП. Иако се во една од потешките групи, после две кола имаат максимален број бодови, а мора да нагласиме дека тие бодови ги освоија на гости против Франција и против Австрија. Хрватите два пати беа домаќините, а во третото коло влегуваат со само еден бод на своето конто. Ова натпреварување е доста важно за Хрватите бидејќи можат да испаднат од првиот шешир пред жребот  за ЕП. Претходниот дуел на овие две селекции беше на Мундијалот во Русија и тоа во 1/8 финалето каде што славеше Хрватска после пеналите. Време е сега за реванш и типуваме 1&2+ со квота 2.65 во Mozzart.

Албанија – Израел – 1Х&0-2 @ 2.10 во Bet365

Во оваа група се наоѓаат само три репрезентации бидејќи Русија беше дисквалификувана. Покрај овие две селекции, тука се наоѓа и селекцијата на Исланд. Израел ја испушти предноста против Исланд, па на крајот мораше да спасува еден бод. Албанците вода на Исланд, но и тие останаа без победа. Што се однесува до меѓусебните дуели на овие две селекции мора да признаеме дека делуваат изедначено, а на овој дуел не очекуваме кој знае колку многу погодоци. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*