Тикет на денот (четврток, 09.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Завршено е и второто коло на Лигата на нации, а до крајот на овој циклус останаа уште две. И вечер ќе имаме  неколку интересни дуели, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Португалија – Чешка – 1&3+ @ 2.11 во Mozzart

После две изиграни кола во оваа група, Порртугалија и Чешка се во водство со по четири освоени бода. И двете селекции ја победија Швајцарија, но ремизираа против Шпанија. Сепак, домаќините се во подобра позиција со оглед на тоа што изиграа нерешено во гости против Шпанците, а Чешка ремизираше на домашен терен. Чесите ја пропуштија шансата да заиграат на Мундијалот во Катар, бидејќи беа елиминирани од Шведска во ½ финалето од баражот. Португалија е фаворит на овој натпревар и веруваме дека ќе победат, а притоа ќе се постигнат и најмалку три погодоци. Коефициентот за 1&3+ во Mozzart изнесува 2.11.

Шведска – Србија – ГГ @ 1.92 во Bet365

Можеби Швеѓаните се најпријатното изненадување на стартот на Лигата на нации, барем во дивизија Б. Два пати изиграа на гостински терен и на тие дуели запишаа победа.  Можеби со Словенија беше очекуван триумф, но дефинитивно изненадување беше против Норвашка. За Србија овој дуел е пресуден ако сака да биде на првото место и да се пресели во дивизија А бидејќи втор пораз во три кола значително ќе им ги намали шансите. Дефинитивно ни претстои интересен натпревар, а како најлогичен тип ни се наметнува ГГ. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.92.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*