Ако и денес ја продолжат традицијата ќе го дуплираме влогот!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 01:00 по полноќ во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Коритиба и Сао Паоло.

Коритиба е на 6-то место со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 3 порази.

Сао Паоло е на 9-та позиција со вкупно 14 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 5 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат секогаш со голови, поточно на нивните натпревари се постигнуваат најмалку по еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме топ квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*