По традиција и денес треба да изиграат со мал број погодоци!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на Серија Б на Еквадор се сретнуваат екипите на Санто Доминго и Бухос.

Санто Доминго е на 9-то место со вкупно 9 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 3 реми и 7 порази.

Бухос е на 7-та позиција и досега имаат освоено 17 бода, а нивниот учинок е 5 победи, 2 реми и 5 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно пет пати и на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*