Традицијата во Египет ќе не почести со одлична квота!

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ал Итихад и Смоуха.

Ал Итихад е на 13-то место со вкупно 19 бода и учинок од 4 победи, 7 реми и 6 порази.

Смоуха е на 5-то место со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 6 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни натпревари играат со голови, поточно на тие натпревари успеваат двата тима да постгинат најмалку по еден гол, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.12 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*