Зголемени квоти во Bet365 за Лига на шампиони (05.04.2022)

Денес започнува 1/4 финалето во ЛШ, а за вечер на „менито“ имаме два дуели кои дефинитивно ќе бидат доста интересни.

Првиот дуел ќе се игра во Португалија каде што Бенфика ќе го дочека Ливерпул, додека во Англија ќе се сретнат тимовите на Манчестер Сити и Атлетико Мадрид.

По тој повод, Bet365 нуди зголемени коефициенти на одредени игри за овие натпревари и тоа:

Манчестер Сити – Атлетико Мадрид

  • 2-0 точен резултат коефициент зголемен од 6.00 на 7.50
  • Махрез да постигне погодок квота 2.37 зголемена на 2.62
  • Фоден да постигне 2 или повеќе погодоци квота 9.50, зголемена на 15
  • Савиќ да добие картон квота 3.40 зголемена на 4.00

Бенфика – Ливерпул

  • 1/1 квота зголемена од 2.10 на 2.30
  • 3-0 точен резултат квота од 9.50 зголемена на 10
  • Жота да постигне гол квота 2.50 наместо 2.10
  • Отаменди да добие картони квота 2.60 зголемена на 3.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*