Тикет на денот (вторник, 05.04.2022)

тикет на денот

Денешниот ден го означува почетокот на завршницата во европските купови. Вечер играат првите два натпревари од ¼ финалето на ЛШ, а во наредните три дена ќе биде изигран првиот натпревар од оваа рунда во сите три Купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бенфика – Ливерпул – Х2&2-3 @ 2.30 во Mozzart

Орлите го изненадија Ајакс во реваншот и на стадионот Јохан Кројф победија со погодок во финишот на натпревар. Тој триумф беше спас за сезоната на Бенфика. Ливерпул лесно стигнаа до победа во минатото коло и успеаа да го победат тимот на Вотфорд, па сега имаат само еден бод помалку во однос на лидерот Манчестер Сити, а веќе во следниот викенд ќе играат меѓусебе, па тоа ќе биде пресуден натпревар. Повеќе пати се покажа дека домашниот терен не е пресуден, па овде сметаме дека Ливерпул нема да бидат поразени. Типуваме Х2&2-3 гола со квота 2.30 во Mozzart.

Милвол – Свонси – 1&0-3 @ 2.75 во Bet365

Тимот на Милвол имаше големи шанси за пласман во плеј оф, но во последно време потфрлија. Сега се наоѓаат на 10-то место, а во последните пет натпревари запишаа само една победа што е навистина премалку. Свонси се издвои од долниот дел и на тој начин си ја исполни целта, а тоа е да обезбедат навремен опстанок. Од моменталнта ситуација може да се утврди дека нема да имаат проблем, а искрено некако заостануваат во борбата за горните позиции. Милвол има поголема потреба за бодови и веруваме дека ќе ги земат на овој натпревар. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.75  во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*