Тикет на денот е-Спорт (31.03.2022)

Polska Liga Esportowa Mistrzowska 2022 ни нуди два натпревари во денешниот тикет од е-Спортот, а веќе на турнирот беа одиграни пет кола, при што на врвот на табелата се наоѓа Pact со 4-1, а по него следи Impression со 3-1 во однос на победи-порази.

Avez – Thunderflash – 2 @ 1.53 во 22Bet

ThunderFlash одигра само два меча во претходниот период, при што запиша една победа и еден пораз, додека Avez e ужасен и не му бега последната позиција на табелата затоа што има четири порази во првите четири кола. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, но фаворитската улога дефинитивно ќе му припадна на ThunderFlash поради добриот старт на турнирот. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Izako Boars – Pact – 2 @ 1.83 во Bet365

Izako Boars го расипа перфектниот старт со еден пораз, па сега со две победи и еден неуспех се наоѓа на петтата позиција, додека денешниот ривал е првопласиран со четири триумфи и еден пораз. Ова ќе биде големо дерби, затоа што меѓусебниот резултат е 2-2, со тоа што последниот меч го доби Izako Boars, па Pact во оваа средба ќе се обиде да се одмазди. Наш предлог е 2 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*