Меѓусебните натпревари им се без многу погодоци!

традиција

Денес од 14:30 во рамките на холаднската втора лига се сретнуваат екипите на Мастрихт и Алмере.

Мастрихт е на 18-то место со вкупно  29 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 2 реми и 20 порази.

Алмере е на 15-то место со вкупно 32 бода и учинок од 8 победи, 8 реми и 15 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат без многу голови, поточно на тие натпревари секогаш е добитен типот НГ, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

НГ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*